niedziela, 12 lutego 2017

Florencja


Florencja, jedno z najważniejszych miast Toskanii. Miasto, które jest tłem powieści ''Inferno'' Dana Browna. Miasto, a w nim zabytki o których się uczyłam, a których nie doceniałam.
Najsłynniejszym i zdecydowanie najpiękniejszym miejscem we Florencji jest Piazza del Duomo, a na nim kościół Santa Maria del Fiore oraz baptysterium, w którym został ochrzczony Dante.
Idąc na Piazza del Duomo warto po drodze wejść na Piazza della Signoria, gdzie jest replika ''Dawida'' Michała Anioła, fontanna Neptuna, a także inne piękne rzeźby.
Wchodząc na Piazza del Duomo bardzo możliwe, że doznacie szoku jak ja. Katedra jest tak piękna, że żadne zdjęcia tego nie oddadzą. Ilość zdobień przytłacza człowieka, a także może przyprawić o lekki oczopląs, bo nie wiadomo na co patrzeć.
Za 15€ możemy kupić bilet wstępu do wszystkich budynków należących do Il Grande Museo del Duomo, czyli do katedry, baptysterium, katedry, na kopułę oraz kampanilę, czyli wieżę przy katedrze.
Uważam, że warto, ponieważ widok z kopuły, czy wieży jest niezwykły i pokazuje nam panoramę całego miasta. Wchodząc trzeba liczyć się z dużymi wysokościami i wąskimi wejściami na górę, więc nie jest to zalecane dla osób z klaustrofobią.
Na placu można zjeść cudowne włoskie lody i trochę mniej cudowną pizzę. Nie mówię, że jest ona zła tylko we Florencji, po prostu włoska pizza jakoś nie przypadła mi do gustu.
Wychodząc z Piazza del Duomo warto przejść przez Piazza Santa Croce, gdzie znajduje się kościół Świętego Krzyża, w którym znajdują się groby znanych osób m.in.: Michał Anioł, Dante, Galileusz, a przed kościołem znajduje się pomnik Dantego.
Florencja to najtańsze miasto Toskanii w jakim byłam i warto tam kupić dużo pamiątek, bo w mniejszych turystycznych miastach będzie o wiele drożej.
Zdjęcia: Huawei Ascend G620s

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

♥ Dziękuję za komentarze. Zostawiajcie linki. Na pewno wpadnę ♥